Ciężka praca

Pisanie książek wcale nie jest zarezerwowane dla ludzi, którzy rodzą się z takim talentem. To ciężka praca, godziny spędzone nad kartką papieru lub przed monitorem komputera. Każdy może zostać autorem. Każdy jest zdolny napisać samodzielnie książkę. Jedni będą potrzebować więcej pomocy przy edycji. Inni będą w stanie stworzyć cały świat, do którego będzie można tworzyć nowe historie i nowe postacie. Czasami ktoś odważy się zasięgnąć opinii w Internecie. Wielu ludzi pisze opowiadania na stronach. Część z nich słyszy dobre opinie i słowa, że wydanie książki jest łatwe.

Spędzając tyle czasu przed monitorem komputera i tworząc od podstaw cały świat wydawałoby się to logiczne, że zainteresowanie będzie rosło wraz z przybywającymi rozdziałami. Dzięki powszechności Internetu ma się szansę na zbudowanie bazy czytelników, którzy nawet po opublikowaniu książki w wydawnictwie będą wspierać autora. To bardzo dobra droga dla początkującego pisarza. Tworząc w Internecie buduje się swoją bazę fanów, pracuje nad swoim stylem i otrzymuje się cenne uwagi od czytelników. Są oni najlepszymi krytykami. Coraz więcej osób właśnie tak zaczyna. Najpierw piszą opowiadania w Internecie, a po paru latach decydują się przenieść swoje pomysły na karty wydrukowanych książek. Wiele takich debiutów to hity księgarni. Najczęściej można spotkać się z książkami z gatunku fantasy lub science fiction, które swoje początki pamiętają na internetowych forach. Niektóre historie wymagają włożenia dużo pracy i czasu. Inne piszą się same. Postacie ożywają i przejmują kontrolę nad historią, nadając ton narracji i wydarzeniom, które rozgrywają się na monitorze komputera. Czytelnicy z zapartym tchem śledzą takie przygody i z niecierpliwością czekają na kontynuację. Takie hobby warto zamienić na dodatkowy zarobek, tym bardziej jeśli posiada się bazę czytelników.

Pisanie nie jest umiejętnością, z którą się rodzimy. Z czasem nabywamy umiejętności opowiadania tragicznych bądź wzruszających historii. Pozostaje tylko pytanie czy jesteśmy w stanie przekuć to na sukces. Zobaczenie swojej książki pośród bestsellerów największych księgarni jest nie tylko satysfakcjonujące, ale również nagrodą za ciężką pracę.

Warto sprawdzić: Novae Res.