Czy warto czytać ebooki?

ebooki na kindle

Przeróżne statystyki mówią o tym, że sprzedaż książek drukowanych stale spada. Poszukując odpowiedzi na to, dlaczego tak się dzieje, moglibyśmy znaleźć dwie opcje. Pierwsza: Polacy czytają coraz mniej i przez to nie kupują kolejnych powieści. Druga hipoteza mówi o tym, że „przesiadają” się oni na czytniki takie jak Kindle, które obsługują e-booki. Dlaczego jest to tak popularne? Przekonajmy się!

Dostępność e-booków

Pierwszą najbardziej oczywistą, zaletą e-booków jest powszechna dostępność. W przypadku klasycznej książki musimy się liczyć z tym, że egzemplarz naszej poszukiwanej powieści nie będzie dostępny w naszej najbliższej księgarni. Ba, może jej nie być w naszym mieście, czy nawet kraju! W przypadku e-booków jest to całkowicie odmienne! Zamawiamy książkę ze sklepu jak Amazon i najpóźniej po kilku minutach znajdzie się ona na naszym dysku, a my będziemy mogli rozpocząć lekturę!

czytanie na ebooku

Cena czyni cuda

Kolejnym z czynników przemawiających za e-bookami jest to, co dla wielu z nas bywa kluczowe przy zakupie, czyli cena. Pewnie zauważyliście, że ceny elektronicznych wersji książek są znacznie tańsze niż te „klasyczne”. Skąd bierze się ta różnica? Otóż e-booki nie zużywają pieniędzy na druk czy oprawę, przez co mogą być sprzedawane po znacznie niższej cenie. Na dzisiejszym rynku rządzi cena i promocje, a wydawcy dobrze o tym wiedzą!

Wygoda

estetyczny zestaw z ebookiem

Ostatnią zaletą, jaką poruszymy, będzie niesamowita wygoda i praktyczność takiego rozwiązania. Przede wszystkim E-booki, nie zajmują miejsca na naszej półce, a są tylko drobnymi plikami na dyskach twardych komputerach, czy pamięci tabletu, telefonów czy czytników. Nikt nie broni wam budować ogromnej kolekcji książek, gdyż zajmie ona zaledwie mały procent pamięci, a nie ścianę czy nawet ściany pełne papierowych wydań. CO więcej, współczesna technologia pozwala na dostosowywanie wielu drobnych kwestii, jak wielkość czcionki, czy odstępy między wersami!

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że po dzisiejszym artykule już łatwiej wam docenić e-booki, jaki wartościowego rywala dla książki drukowanej. Dziś wcale nie musimy targać ze sobą ciężkich książek, które na dodatek kosztują sporo złotych. Czemu więc nie wykorzystać technologii e-booków? Tak też myśleliśmy!