Pisanie książki nie jest takie trudne

To fakt – pisanie książki nie jest takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Bardzo dużo osób szybko stwierdza, że to nie dla nich. Warto zmienić to podejście.

Wiele osób pisze książki. Dlaczego zatem niektórzy twierdzą, że się do tego nie nadają? W końcu nie wykracza to za możliwości, jakie ma każdy z nas – człowiek. Aby zacząć to robić, należy dotrzeć do inspiracji, pomysłów, czy preferowanego stylu. W dobie Internetu nie jest to takie trudne. Narzędzia również są dostępne. Nie są to z pewnością powalające kwoty, które mogą skutecznie zniechęcić. Czego potrzeba pisarzowi? Kartek, długopisu lub pióra? To naprawdę mało. Kupić nie można jednak pomysłu, a ten jest najbardziej istotny w całym tym procesie.

Oczywiście działa to też w drugą stronę. Nie tylko nie jest to takie trudne, ale i nie takie proste. Nie można napisać czegoś dobrego, bez większego wysiłku. Aby stworzyć naprawdę wartościowe dzieło, należy posiłkować się nabyciem nowej wiedzy. Równie ważne jest szlifowanie stylu. Warto przyswoić sobie myśl, że jedynym ograniczeniem jesteśmy my sami. Jeśli tego nie przezwyciężymy, to próżno szukać sukcesów. Człowiek ma ogromny wpływ na samego siebie. Dlatego tylko on może coś w sobie zmienić. Dlatego właśnie należy nad sobą pracować pod każdym względem – poczynając od pewności siebie, kończąc na motywacji.

Jak widać, warto pracować nad samym sobą. Sukces, jakim jest napisanie bestsellera nie jest tak odległy, jak mogłoby się wydawać. Bardzo dobrą praktyką jest rozmowa z najbliższymi, z rodziną. Wsparcie daje ogromnego kopa do działania. Warto to wykorzystać. Dodatkowo wstępna redakcja, czy wyłapanie błędów przez nich mogą okazać się bardzo pomocne. Należy przed tym jednak uświadomić o pewnej kwestii. Nie należy bać się krytyki. To najlepsze, co może spotkać autora przed wysłaniem zgłoszenia do wydawnictwa. Powinno się o tym pamiętać. Nie należy się tego bać. Konstruktywna krytyka nigdy jeszcze nikomu nie zaszkodziła, a wręcz pomogła.