Powszechność

Żyjemy w czasach, gdzie wydanie książki powoli staje się czymś powszechnym. Piszą wszyscy – gwiazdy, muzycy, zwykli ludzie, Twoja sąsiadka. Każdy chce opowiedzieć jakąś historię i to niekoniecznie najlepszą, ale mają taką możliwość, więc czemu z niej nie skorzystać?

Najcięższym zadaniem jest napisanie książki. Nie ma takiego pomysłu, z którego ktoś już nie skorzystał. Tą samą historię często opowiada się też na inne sposoby. Jeśli bohater książki nie przyciągnę uwagi, to cała historia skazana jest na porażkę. Czytelnicy w dzisiejszych czasach są wymagający. Nie będą marnować czasu na coś co nie zachwyca ich od samego początku. Oczekują wciągającej, pełnej skrajnych emocji historii z niedoskonałymi postaciami i intrygującymi czarnymi charakterami. Panuje też trend w literaturze młodzieżowej na post-apokaliptyczne historie, gdzie młody bohater sprzeciwia się wszystkiemu co zna, często nie wiedząc w co się pakuje. Wydawcy interesują się seriami książek. Takie często mają zadatki na kolejny młodzieżowy bestseller. Popularność tego typu dzieł jest chociażby widoczna w ekranizacjach – część z nich odnosi sukcesy, a inne nie. Mimo to, słyszy się głosy, że ekranizacje nie potrafią dorównać książkowym pierwowzorom. Trudno przenieść cały świat na ekran i dorównać wyobrażeniem czytelników.

Zanim jednak odniesie się sukces, należy stworzyć dobrą historię, którą przedstawi się paru wydawnictwom. Niektóre nie zwrócą uwagi, ale z odrobiną wytrwałości może się udać. Innym sposobem jest wydanie samodzielnie książki. To wciąż nowy trend na polskim rynku, ale przybiera on na sile. Każdy może wydać swoje dzieło bez większych problemów. Problem pojawia się przy promocji. Trzeba co nieco wiedzieć o tym jak działa promocja w Internecie, aby faktycznie coś zdziałać. Autor musi być bardzo zaangażowany w ten proces. Nikt nie znajdzie go w sieci, jeśli się trochę nie postara.

Pisanie książek nigdy nie było tak bardzo przystępne. Wystarczy trochę wolnego czasu, pomysł oraz wybranie drogi do wydania książki.

Polecam sprawdzić – Novae Res.